http://kirakazantsev.com/portfolio_page/disney-parks-frozen-christmas-celebration-tv-special/ Uzunca bir süredir yazı yazamıyordum. Bazen insanın her şeyden elini ayağını çektiği zamanlar oluyor. Sanırım benimki de böyle bir şeydi. Kafamda sürekli paragraflar oluşturmuş olsam da bir türlü bilgisayar başına geçip düşüncelerimi yazıya dökemedim. Yaklaşık iki hafta önce de web sitemle ilgili bir sıkıntı yaşadım. Sayfam yayımda olmasına karşın bir türlü yönetici paneline giriş yapamıyordum. Arayabileceğim bir destek merkezide yoktu maalesef. Ben de başladım internetten araştırma yapmaya. Bu arada karşıma fırsatçı tipler çıkmadı değil. Mail ile yardım istediğim sözde uzman kişilikler benden para talep etti.. Benim sayfamda ki problemi bulmam ve çözmem tam 4 günümü aldı. 4 gece boyunca sabahladım problemin kaynağını bulabilmek için. Deneme yanılma yolu ile uğraştım saatlerce. Oysa karşımda ki insan sorunun ne olduğunu az çok biliyordu ve bir kaç saat içinde çözebilecekti. Bunu bildiğim için acizliğimden faydalanmalarına asla izin vermedim 🙂

click Benim üniversite hayatım Bilgisayar Programcılığı ön lisans programı ile başladı. İki yıl okuduktan sonra iş hayatına atıldım ancak kendi mesleğimi yapmak hiçbir zaman nasip olmadı. Daha sonra İşletme okudum. Ofis çalışanıydım ve bu bölümde öğrendiklerim iş hayatımı olumlu yönde çok etkilemişti. Ofis çalışanlarının İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesinden mezun olmaları çalışma disiplini, kriz anında çözüm üretme ya da mevcut düzeni koruma ve geliştirme gibi konularda onları diğer çalışanlardan bir adım öne çıkarıyor. Daha sonra önüme bir fırsat çıktı ve Bebek Masajı Eğitmeni oldum. Bu sertifikayı almam bir yılımı aldı. Yurt dışı merkezli bir dernek olunca işler aşırı disiplinli ve sıkı tutuluyordu. Anneliğin vermiş olduğu merak ve evladıma nasıl daha fazla faydam dokunur mantığı ile çalışmalarım hep bu yönde ilerledi. Bir çok çocuk gelişimi kitabı okudum, kendimi geliştirdim. İnsanın okuduklarını yorumlaması ve yazarın ne demek istediğini anlaması da çok önemli. Mesela instagram da takip etmiş olduğum bazı pedagoglar var paylaşım yapıyor ”Çocuk eğitiminde ceza ve şiddet uygulamak çocuğa zarar verir” diye. Tabii ben kabaca yazdım tam ifade bu olmayabilir. Altına yazılan yorumların %90 nın da ”terbiye etmeyelim de tepemize mi çıksınlar, disiplinsiz eğitim olmaz, biz babamızdan dayak yedikte ne oldu kötü insanlar mı olduk?” vs. vs. Oysa orada anlatılmak istenen evladını terbiye et, kurallar koy, değerler eğitimi ver ancak bunu dayakla, cezayla, zorbalıkla yapma. Hepsinin bir vakti zamanı var. Acele etme. Sabırla ve gönül genişliğiyle uzun vadede yap. Her çocuğun kendine göre bir fıtratı var. Sen az rahat edeceksin diye çocuğu sık boğaz etmenin ne anlamı var. Evet belki bizler kötü insanlar olmadık dayak yedik, ceza aldık ama öfkesini kontrol edemeyen insanlar olduk. Haksızlığa uğradığımız da hakkını arayamayan insanlar olduk. Konuşarak her şeyi çözmek varken karşımızdaki kişinin düşüncelerinden sürekli kendi aleyhimizde çıkarımlar yaptık, sağlıklı ilişkiler kuramadık. Sabırsız, tahammülsüz ve gergin insanlar olduk. Bunu görmek ve kabullenmek ne yazık ki bir çok insan için mümkün olmuyor. Kendi çocukluğunun koskocaman bir hata ve istismardan ibaret olduğunu, anne babasına duyduğu minnetin zarar görmesini kabullenmek çok zor. Değişmek zorunda olmak ve bunu gerçekleştirmekte çok zor. Evladına faydalı olmak isteyen her ebeveynin yapması gereken ilk şey önce kendini iyileştirmeye çalışmasıdır. Geçmişiyle olan hesaplarını kapamalı ve evladı ile çıktığı bu yolculuğa tertemiz bir sayfa ile başlamalıdır. Biz ne yaşamış olursak olalım karşımız da her daim bizi koşulsuz şartsız seven bir yürek olduğunu unutmayalım. Onu kaybetmek kolay ancak geri kazanmak çok zor.

buy modafinil netherlands Velhasılı kelam demem o ki vakti zamanında programlama okumasaydım bu web sitesini kurup yönetemez ve hatta geri kazanamazdım. Ve Bebek Masajı Eğitmeni olmasaydım bu sitenin içini dolduramazdım. Öğrenmek güzeldir. Hangi bilginin sizi ne zaman hangi dertten kurtaracağını asla bilemezsiniz. O yüzden her yaşta, her çağda, her koşulda öğrenmeye devam.

 

Sevgiyle kalın, hoçakalın..

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.