new order lyrics Oğlumun okulu trafik yoğunluğu az, geniş kaldırımlarla çevrili bir yan yol üzerinde. Her gün okul çıkışı bir kaç arkadaşı ile birlikte yol boyunca koşturuyorlar kendilerince yarışıyorlar. Yolun sonunda bir otobüs durağı var oraya geldiklerinde 1. 2. ve 3. seçiliyorlar. Kimi çürük elma oluyor kimi en hızlı koşturan. Kendi aralarında çeşitli unvanları var 🙂 Çocukların koştukları mesafe yaklaşık 150 metre. Belki o kadar bile yok. Ancak çocuklardan bir tanesinin velisi (dedesi) her gün bıkmak usanmak bilmeden çocukların ardından ”koşmayın, yavaş, kenara çekilin, heyy kime diyorum” gibi uyarılarda bulunuyor. Dahası var. Durağa vardığımız da çocuklara ”korsan mısınız siz, haydutlar, sizi güvenliğe söyliyecem, şimdi çağırıyorum güvenliği” diyor. Benim oğlum ve diğer çocuk hiç mi hiç aldırış etmiyor. Ama kendi torununun gözlerindeki endişeyi bir görseniz. Aslında kendisi bunu fark edebilse belki söylemekten vazgeçer ama görmüyor. Her gün bile isteye o çocuğun heyecanını, mutluluğunu boğazında düğümlüyor. Korkuyla endişeyle panikle çocuk terbiye edilmez bunu bile öğrenememiş. Yazık!!

buy accutane isotretinoin Ben oğlumu bugüne kadar hiçbir şeyle korkutmadım, tehdit etmedim. ”Bak yemezsen oyuncaklarınla oynamana izin vermem, çabuk uyu uyumazsan polis gelir seni götürür, uslu durmazsan doktoru çağırırım sana iğne yapar”.  Allah’ım Fredinin kabusu gibi resmen korku filmi 😀 Ne gerek var. Ne saçma bir yaklaşım. Ben çocukken anneannem bizi iyilik-sağlık adında bir varlıkla korkuturdu. Bu varlığın türünü ömrüm boyunca öğrenemesem de 😀 zihnimde kamburu çıkmış kafasında uzunca bir örtü olan çirkin koca burunlu yaşlı bir kadın canlanırdı. Anneanneciğim kıyamam adını da iyilik sağlık koymuş ki çok korkmayalım 😀 Yahu ben onun adıyla mı ilgilenicem o yaşta yoksa bana yapacaklarıyla mı?? Ödüm kopardı arada cama vururdu iyilik-sağlık geldi çabuk uyuyun diye. Bu yaştayım hala ismi geçince içim bir hoş oluyor. Geçenlerde sordum neden korkutuyordun bizi diye ”Ne bileyim ben biz de öyle gördük” deyiverdi. Canımın içi sen ne bileyim diyorsun ama bak bir nesil yok oldu senin yüzünden 😀 😀 İyilik-sağlığa kurban gitti çocukluğumuz.

go site Şaka bir yana insanın evladını korkutarak onun üzerinde hakimiyet kurmaya çalışması çok acımasızca bir şey. Sırf kendi dediğini yaptırmak için karşındakinin hisleriyle oynamak. Asıl korkunç olan bu. Evladınızı kısır bir döngünün içine sokmuş oluyorsunuz. Siz onu korkuttukça size bağımlı hale gelecektir. Evet insan yetiştirmek kolay değildir. Emek ister, sabır ister, çok uzun zaman ister, gönül genişliği ister, destek ister. Ama bir anne isterse hepsinin üstesinden gelebilir. Yeter ki karşısında duran küçücük bedenin içinde koskocaman bir dünya olduğunu unutmasın. Renklerini ve desenlerini bozmadan koruyarak büyümesine izin versin. Onun bir evlat ve bir insan olduğunu unutmasın, saygıda kusur etmesin.. (devam edecek..)

Sevgiyle kalın..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.