follow link

click  

source Blog sayfası açmaya karar verdikten bir süre sonra Google Adsense onayı almak gerektiğini öğrendim. Peki nedir bu onay ve ne işe yarıyor? Araştırmaya başladım. Mesele baya ciddiydi 🙂

Ne zaman başımız sıkışsa imdadımıza koşan Google amcamız Adsense onayı vermeden önce haklı olarak biraz titiz bir çalışma yapıyor. Çünkü onay vermesi demek sitenizde reklam yayınlanmasına izin vermesi demek. Karşılıklı bir anlaşma imzalıyorsunuz yani 🙂 Pekii neymiş bakalım dikkat etmemiz gereken hususlar;

1) Sitenizin özgün bir içeriğe sahip olması gerekiyor. Yani başka sitelerde var olan makalelerden kopyala-yapıştır yapmış olmamalısınız.

2) Her gün yeni ve orjinal bir içerik eklemelisiniz.

3) Bu verinin gerçekliği nedir bilmiyorum ancak blog sayfanızı açarken ücretsiz olarak açtıysanız onay alamıyormuşsunuz.

4) Siteniz de müstehcen ve erotik yayınlar olmamalı. Küfür ve hakaret içeren yazılarda olmamalı.

5) Başvuruda bulunduktan sonra site takipçi sayınıza bakmanızda fayda var. Sürekli artış göstermesi önemli. Bunu sağlamak için sosyal medya hesaplarınızı kullanabilirsiniz.

6) İçeriklerinizi kategorilere ayırmalı ve her paylaşımınızı etiketlemelisiniz. Bu konu da size yardımcı olacak blog sitelerini inceleyebilirsiniz.

7) Burç yorumları, astrololoji sayfaları ya da spor, film yorumları yapan siteler için de onay verilmediğini okumuştum ancak gerçekliği konusunda kesin bir bilgim yok maalesef.

Küçük bir tavsiye blog açmadan önce bilgisayar bilginizi bolca arttırmalısınız ve iyi araştırma yapmalısınız. Çünkü bir çok blog yazarının söylediği gibi çokta kolay bir şey değil blog yönetimi.

 

Ben tek seferde onay alanlardanım. Sanırım bu maddeler sizin onay almanız içinde yeterli olacaktır.

İyi şanslar dilerim 🙂

 

 

2 thoughts on “Google Adsense Onayı

  1. Kübra dedi ki:

    Faydalı bir paylaşım,Teşekkürler

  2. Turhan dedi ki:

    Tebrikler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.